Телефон для справок:
(050) 445°77°85
On-line On-line
24 Июль 2012 12:07

» Новости

» В Україні 67% авто не зможуть використовувати бензин з біоетанолом, - експерт

«Без адаптування 67% автомобілів в Україні не в змозі використовувати паливо, у якому більше, ніж 5%  біоетанолу. Це не передбачено національними стандартами і, чесно кажучи, така законодавча ініціатива суперечить і тим нормативним документам, які нині діють, оскільки жодних національних стандартів на сумішеве паливо досі не розроблено і закон не визначає термінів розроблення таких документів і їхнього змісту», - цитує Рябцева УНН.

Щодо впливу домішок на двигуни, то, за його словами, «можна констатувати, що цей вплив негативний, оскільки жоден з автовиробників та автодилерів не рекомендує заправляти покупцям свої автомобілі подібним паливом і знімає всі гарантії в тому випадку, якщо паливна система виходить з ладу внаслідок використання таких видів палива».

Він також висловив думку, що закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва та використання моторних палив із вмістом біокомпонентів» було прийнято винятково для того, щоб «окремі фінансово-промислові групи змогли розгорнути виробництво продукту, який не потрібен ані переробникам, ані споживачам».

Г.Рябцев також зауважив, що з 2008 року держава не перевіряє якість нафтопродуктів, які реалізуються на автозаправних станціях.

«Тому визначити, скільки етанолу в бензині, неможливо, просто ніхто не бажає визначати цей факт. Тож реалізацію закону проконтролювати буде неможливо, оскільки українські лабораторії не мають відповідного обладнання для визначення частки етанолу в нафтопродуктах. Цей закон не було підготовлено належним чином. Під час підготовки цього закону не було враховано думку споживачів, не було враховано думки експертів автомобільної промисловості, зокрема галузевих наукових інститутів, які виступали проти прийняття цього закону, не було враховано думки експертів ринку нафтопродуктів. І цей закон навряд чи буде реалізований, оскільки держава не в змозі буде проконтролювати, яка саме частка етанолу буде міститися в нафтопродуктах, які будуть реалізовуватись після 2014 року», – додав експерт.

На запитання, чи стане бензин із вмістом біоетанолу дешевшим для автовласників, співрозмовник відповів: «Для споживачів це сумішеве паливо набагато дешевшим не стане, тому що зі збільшенням частки етанолу в сумішевому паливі потужність двигуна зменшується й витрата палива зростає».

Як повідомлялось, Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва та використання моторних палив із вмістом біокомпонентів".

Законом визначено, що вміст біоетанолу в бензинах моторних, що виробляються та/або реалізуються на території України, становитиме: у 2013 р. – рекомендований вміст не менш як 5% (об’ємних); у 2014-2015 рр. – обов’язковий вміст не менш як 5% (об’ємних); з 2016 р. – обов’язковий вміст не менш як 7% (об’ємних)".Повідомляє http://zaxid.net
?>