Телефон для справок:
(050) 445°77°85
On-line On-line
29 Май 2012 16:01

» Новости

» Культура споживання економитиме енергоносії

За рівнем енергозбереження на побутовому рівні Україна знаходиться на місці Європи у 70-80х роках. Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко.

«В залежності від року побудови житлових будинків, а відповідно від коефіцієнта енергозбереження, затрати на енергоносії перевищують європейські нормативи у 2-4 рази. Більша частина нашого житлового фонду створювалась за радянських часів, тоді були зовсім інші підходи до утеплення і таке інше, але у цій сфері абсолютно швидко можна досягти хороших результатів у енергозбереженні», - сказав Сергій Дяченко.

Основним джерелом економії енергоносіїв, на думку експерта, є культура енергоспоживання суспільства.

«Програми по утепленню будинків – це дуже важлива річ. Але поряд з нею потрібно поставити також культуру енергоспоживання населенням. Через пiдвищення цiн на газ та тепло, люди будуть змушені користуватися енергетикою у більш оптимальному режимі, тобто почнуть частіше світло виключати, регулювати температуру батарей і таке інше. За оцінками фахівців, лише за рахунок культури енергокористування можна зекономити десь 25% від можливості енергозбереження, які на сьогодні є.

Взагалі програми по енергозбереженню є, їх купа, у кожного відомства – своя. Але результат у них не дуже, тому що немає у людей мотивації, принаймні, не було при тих цінах, які були десь до 2009 року. Ці програми працювали, але великих результатів не було. А зараз у людей почала з'являтися мотивація, адже ціни підвищились, бо коли люди платять за енергоносії мало, у них немає стимулу до збереження. Я не агітую за різке підвищення цін, але це є основним стимулом», - зазначив експерт.

На думку Сергія  Дяченка, держава має забезпечити бажаючим зробити домівку теплішою певну підтримку у вигляді кредитування та пільгових механізмів.

«Людям потрібна підтримка у питаннях утеплення. З моєї точки зору, державна підтримка повинна бути спрямована на надання можливостей бажаючим, як це робиться скрізь у світі. Тобто люди мають змогу отримати якесь кредитування, пільги, аби зробити житло теплішим. За енергозбереженням на побутовому рівні ми зараз знаходимось на місці Європи у 70-80 роках. У Європі дешеві можливості вже запровадили, а у нас ще ні, тому ми маємо можливість, вклавши відносно не великі кошти, досягти великих результатів», – сказав Сергій Дяченко.

Нагадаємо, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов буде ініціювати законопроект щодо надання кредитів на утеплення будинків.

«Наразі треба розглянути програму кредитування утеплення будинкiв. По-перше, мешканці повинні самостійно брати участь у цій програмі, копити гроші і потім отримувати дешевий кредит. Також на до цієї програми потрібно залучити західні гранти, адже ця програма належить до екологічних проектів західних територій.  Зараз я кажу про ті гранти, які різні західні структури, серед яких і великі приватні підприємства, і державні, безкоштовно надають для вирішення проблем  глобального потепління та інших таких масштабних. Можна навіть залучити гроші Кіотського протоколу. Тобто є певна кількість грошових ресурсів, які ми можемо залучити до цієї програми», - сказав Ігор Лисов.

Нардеп сказав, що готовий особисто зайнятися створення такої програми, аби люди мали змогу зробити своє житло теплішим у кредит.

«Я готовий ініціювати такий законопроект, я буду це робити. Сьогодні я обговорив на комітеті  з колегами це питання і ми будемо це робити. Зараз ми напишемо що як правильно треба зробити і разом з міністерством будемо над цим працювати», - додав нардеп.


повідомляє   http://jkg-portal.com.ua 

?>