Телефон для справок:
(050) 445°77°85
On-line On-line
11 Август 2016 09:32

» Новости

» Програма державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення

З жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективностіта енергозбереження України започатковано Програму державноїпідтримки населення до переходу на альтернативне опалення.

Нею передбачено механізм відшкодування 20% тіла кредиту,отриманого населенням у ПАТ «Ощадбанк», ПРАТ «Укргазбанк» та ПАТ«Укрексімбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів, атакож 30% на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів(додаткова інформація розміщена на офіційному веб-сайті Агентства запосиланням:http://saee.gov.ua/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya .
Також механізм державної підтримки розроблено і для ОСББ, відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування. Окрім надання спів фінансування для підвищення енергоефективності в будівлях проект сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні (додаткова інформація розміщена на офіційному веб-сайті Агентства за посиланням:http://saee.gov.ua/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya.

Також на офіційному сайті Держенергоефективності України в розділі ,,Державна підтримка енергозбереження” розміщена інформація щодо роз’яснення державної програми з енергоефективності; енергоефективний калькулятор та інструкцію щодо користування ним; інформація щодо Саll-центру, створеного при Агентстві, для надання населенню, ОСББ та ЖБК роз’яснення щодо отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів; відеоролик "Утеплення будинку".

В таблиці наведено, хто, у якій сумі і на які цілі може отримати кредит за підтримки держави.

СпоживачВідшкодування частини суми кредитуЗа що відшкодовуються кошти (обладнання, матеріали)
ОСББ та ЖБК40 відсотків суми тіла кредиту, але не більш як 10000 гривень в розрахунку на одну квартиру.Матеріали для утеплення будівель, енергозберігаючі вікна для місць загального користування.
Населення20 відсотків суми тіла кредиту, але не більш як 5000 гривень.Котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу).
 30 відсотків суми кредиту, але не більш як 10000 гривень.Матеріали для утеплення, теплоізоляції; вікна, радіатори з терморегуляторами.

Види матеріалів та обладнання, які можна придбати у рамках зазначеної програми, визначеніпостановою Кабміну від 17 жовтня 2011 р. № 1056 "Деякі питання використання коштів у сферіенергоефективності та енергозбереження" (зі змінами). Безпосередньо перелік енергоефективногообладнання та матеріалів, на придбання яких буде здійснюватися відшкодування частини суми кредиту,можна отримати у банках.

Варто зазначити, що умови кредитування для населення у цих банках дещо різняться, з ними можна ознайомитись на офіційних сайтах ПАТ «Ощадбанк», ПРАТ «Укргазбанк» та ПАТ «Укрексімбанк».

Для того, щоб отримати компенсацію тіла кредиту необхідно обрати відповідне обладнання чи матеріали, оформити кредит у будь-якому відділенні обраного вами банку та подати банку документи, що підтверджують придбання зазначеного товару. Після цього банк передає дані щодо позичальників в Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке відшкодовує частину тіла кредиту.

Крім того, Держенергоефективності створено Call-центр для надання населенню, ОСББ та ЖБК роз’яснення в частині економічних, технічних та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів.
Фахівці Call-центру надаватимуть консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на придбання твердопаливних або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання тощо.

Отримати консультації можна щоденно з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів) за тел.: (044) 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua.
Сторінка офіційного сайту Агентства http://saee.gov.ua/uk/pressroom/611

На вимогу дня Держенергоефективності розроблено енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла), який допоможе спростити розрахунки населення щодо витрат та термін окупності. У разі заміни старого котла або встановлення нового (у випадку відмови від централізованого теплопостачання) за допомогою енергоефективного калькулятора можна зробити орієнтовний розрахунок витрат та термін окупності.

Крім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання „негазового” котла.

Алгоритм розрахунку містить певні припущення та середні значення показників за фактично реалізованими проектами. Інструкцію щодо його використання подано нижче, калькулятор розміщено на окремому файлі.

Інструкція
1. Виберіть Ваш регіон.
2. Введіть площу Вашого будинку.
3. Термін експлуатації діючого котла.
4. Виберіть тип та марку діючого котла. У разі відсутності вашої моделі або аналогічної за показниками в переліку можна вибрати графу „інше” яка має середні показники для кожного типу котлів.
5. Виберіть тип та марку котла, який Ви бажаєте встановити (в базових даних зазначено середня вартість котлів станом 01.04.2015 року та орієнтовна вартість монтажних робіт (прийнята у розмірі 3 000 грн.). У разі відсутності моделі яку ви хочете встановити або аналогічної за показниками в переліку можна вибрати графу «інше» яка має середні показники для кожного типу котлів.
6. Виберіть тип фінансування (кредитні/власні кошти. Кредитні* – 20% повертає держава, але не більше 5 000 грн., 3% від тіла кредиту єдино разова комісія банку, 25% річних).
7. У разі обрання типу фінансування „кредитні кошти” необхідно зазначити строк кредитування (від 1 місяця до 36).

Результати:
1. Орієнтовні грошові витрати за опалювальний період, при використанні діючого котла або централізованого опалення.
2. Орієнтовні грошові витрати за опалювальний період, при використанні нового котла або централізованого опалення.
3. Економія грошових коштів за сезон за опалювальних період.
4. Простий термін окупності.
5. Розмір відшкодування коштів державою, у випадку отримання кредиту (20% від вартості котла, але не більше 5000 грн.).

Розрахунки:
1. Враховані: газ, дизель, електроенергія, тверде паливо.
2. Розраховується середнє теплове навантаження на будівлю.
3. Визначається сумарне теплове навантаження за опалювальних період, Гкал/сезон.
4. Визначається потреба того чи іншого палива, в залежності від його теплотворної здатності.
5. Визначаються грошові витрати на опалення.
* Окрім газових котлів.

Примітки:
а) розрахунок здійснюється на базі діючих тарифів станом на 01.04.2015. Враховано ставки тарифів в залежності від обсягів споживання;
б) враховується зменшення ефективності роботи котлів в залежності від терміну експлуатації (приблизне зменшення на 1% за опалювальний сезон).
Застереження! Калькулятор підбору котла містить умовні дані та не охоплює всі критерії, що враховуються при визначенні вартості встановлення котла та його окупності.

З пропозиціями щодо вдосконалення Калькулятору підбору котла звертатися до розробників Марецького Р.А., Галабіцького П.М. r.maretsky@saee.gov.ua.

?>